Paroda Aukso Vainikas 2023

Paroda Aukso Vainikas 2023

Kartu su vyru turėjome garbę sudalyvauti parodoje Aukso Vainikas 2023 (Vilniaus regiono konkursinė liaudies meno paroda). Tai nuostabi patirtis ir tikras džiaugsmas mūsų širdims. Paruošėme visą stendą, kuriame pristatėme keturias kolekcijas. 

Aprašysiu kiekvieną kolekciją atskirai, bet jus dar turite puikią galimybę apžiūrėti viską ir gyvai - paroda vyks nuo 2023m. lapkričio 13d. iki 2024m. balandžio 1, Užutrakio Dvaro sodybos rūmuose.  

Prieš pradedant aprašymą, noriu nuoširdžiai padėkoti Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkei Ramutei Kraujalienei už kvietimą ir tautodailės kūrėjams už galimybę prisijungti prie nuostabaus renginio.

 

  

  

 

Pagrindinė mūsų stendo "žinutė" - kolekcija "Verbos Metamorfozės", tai pakabukų serija kuri gimė sujungus tautodailės tradicijas ir šiuolaikines technologijas, galimybes ir tendencijas. Kaklo papuošalai - lyg neįprasti inkliuzai atspindi verbų grožį ir tradicijas, juk augalai buvo ir tebėra neatsiejama Lietuvos kultūros dalis, o jų naudojimas tautodailėje visada turėjo ypatingą reikšmę.
Metamorfozė - vienos formos virtimas kita, ko nors pasikeitimas, taip verba, kuri tapo neatsiejama tautinio paveldo dalimi atgimsta kitu pavidalu. Kaip verba gimsta po žiemos, taip ir šitie pakabukai - lyg augalai, kuriuos išsaugojo ledas - sutverti džiuginti mūsų žvilgsnius ir įkvėpti gyvenimui ir kūrybai.    


Beje, ši mažytė verba, kurią matote nuotraukose, irgi turi savo istoriją. Ruošiant kolekciją susipažinau su verbų istorija, sužinojau kad kiekvienam Lietuvos kraštui būdingos savos verbos, ir kad Vilniaus verba tikrai išskirtinė ir ypatingai puošni. Aišku savo verbą norėjau surišti pati, tik reikėjo išmokti, taip atradau pamoką, kurioje maloni moteris, švelniu balsu iki smulkmenų rodė visą rišimo procesą. Buvo tikras malonumas klausytis ir rišti... Taip gimė mano pirma, maža, netobulai tobula verba... Bet jautriausias momentas buvo kiek vėliau... Kai atvažiavome į dvarą ir pradėjome ruošti stendą, priėjo moteris, užsimezgė bendravimas, ir supratau, kad aš ją pažįstu - tas švelnus, malonus balsas, tai mano verbos mokytoja!  Lietuvos tautodailininkė, verbų pynėja Agata Granicka - jei kada pamatysite šį tekstą, AČIŪ! Jūsų apkabinimas, nors matėmės pirmą kartą ir komplimentai mano darbams, lieka mano širdyje. Esate nuostabi, dosnios širdies kūrėja!  

"Miško Pasaka" - papuošalų serija su miško motyvais.
Į kiekvieną kūrinį sutalpintos ne tik miško gėrybės: uogos, grybai, samanos, gėlės, bet ir neapsakoma energetika, kurią mums dovanoja gamta.  Laikant rankose tokį gaminį jaučiasi gamtos stiprybė, kuri įkvepia kūrybai ir gyvenimui.

 

 

 

Pakabukų serija "Odė Baltijos Pajūriui" - tai gabalėlis mūsų pajūrio: smėlis, dumbliai, gintaras, akmenukai, kriauklės... viskas, kas primena nuostabią Baltijos jūrą.
Lietuvos jūros pakrantė visada buvo ir išlieka ypatinga vieta, tai mūsų širdies ir dvasios dalis. 
 

Vainikavo mūsų stendą kolekcija "Žydinti Lietuva"
Kruopščiai atrinkti Lietuvos augalai išsidėsto mylimos valstybės kontūruose, sukurdami savo istoriją ir primindami kokia graži yra Lietuva.
Serija "Žydinti Lietuva" pristato ne tik augalų grožį, bet ir mūsų šalies dvasią ir pasakojimą, juk augalai yra ne tik mūsų gyvenimo šaltinis, bet ir dalis mūsų kultūros ir identiteto.
Šioje kolekcijoje atrinkti augalai primena vaikystės žaismus, pavasario kvapus ir vasaros naktis. Tai kelionė per laiką ir erdvę, kurią kiekvienas gali pajusti širdyje. Mes esame gamtos dalis ir mūsų pareiga yra ją mylėti, saugoti ir puoselėti.


Ši paroda paliks šiltą pėdsaką mūsų atmintyje, pasiruošimas jai buvo jaudinantis, bet ne galo malonus ir įdomus. Ruošėme ne tik savo kūrinius, bet ir svarstėme apie jų vizualizaciją, bei pateikimą, smagu jausti kai tavo kūrybą pastebi ir leidžia tobulėti, kurti ir džiuginti. Iki kitų smagių renginių, jūsų Pelėdos :} 

  • Informacija